Spotkanie po mszy - 26.02.2022

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy zostaliście po dzisiejszej mszy św. aby zastanowić się jak, jako Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej przy św. Janie możemy razem zrobić coś dobrego dla tych, którzy muszą uciekać przed wojną i przemocą.

Kilka rzeczy można już spisać, ale czekamy też na wasze pomysły i podpowiedzi. Być może potrzebujecie też trochę czasu do namysłu, być może musicie przegadać to z najbliższymi. Może podejmujecie się już zadań i potrzebujecie pomocy w podjętych dziełach. Ogromnie potrzebna jest np. pomoc przy opiece nad dziećmi, przy nauce dzieci, czy nauce języka. W każdym razie Duszpasterstwo jest otwarte na waszą wrażliwość, chęć dzielenia się dobrem, oraz waszą niezwykłą kreatywność.

Piszcie do nas na adres mailowy: dst.swjan.pomaga@gmail.com
Albo przez Facebook Duszpasterstwo Środowisk Twórczych - Św. Jan Gdańsk
Albo Whatsapp'a: +48 509 965 415 

Zdajemy sobie sprawę, że pomoc będzie potrzebna jeszcze bardzo długo i być może nie znamy jeszcze wszystkich potrzeb, z jakimi przyjdzie się nam mierzyć.
Jeśli ktoś już teraz chce konkretnie pomóc umiejętnościami, czasem, pieniędzmi, mieszkaniem, pracą, to serdecznie polecamy stronę www.ukraina.gdanskpomaga.pl Fundacja Gdańska, gdzie można wpisać swoje deklaracje i prośby o pomoc. To organizacja, która w Gdańsku lokalnie chce koordynować akcje pomocowe i warto się w to włączyć.

Z konkretów, uznaliśmy, że pomoc w postaci zbiórki darów czy leków lepiej zrobią wyspecjalizowane organizacje i dobrze jest wpłacać im na ten cel środki. Kilka takich sprawdzonych organizacji z Polski i Ukrainy znajdziecie poniżej.